İletişim Bilgileri

Tropikal Fidan KILIÇARSLAN TARIM PEYZAJ ÜRÜNLERİ

 • Yetkili Kişi: Ertan KILIÇARSLAN
 • Telefon numarası: +90 (536) 215-94-06, 05433984674
 • Adres: Antalya Aksu, aksu, Antalya, Türkiye

Çalışma Saatleri

Sitedeki güncellemeler
Altın Çilek, İnka Eriği Fidesi,tohumu bulunur, resim 1
 • Altın Çilek, İnka Eriği Fidesi,tohumu bulunur, resim 2
 • Altın Çilek, İnka Eriği Fidesi,tohumu bulunur, resim 3
 • Altın Çilek, İnka Eriği Fidesi,tohumu bulunur, resim 4
 • Altın Çilek, İnka Eriği Fidesi,tohumu bulunur, resim 5

Altın Çilek, İnka Eriği Fidesi,tohumu bulunur

Meyveleri taze olarak ta tüketilebilen meyvenin kullanım alanı oldukça geniştir.
stokta var
2 TL
Satın Al
Ödeme ve Teslimat Şartları Çalışma Saatleri
İletişim Bilgileri
 • Yetkili Kişi: Ertan KILIÇARSLAN
 • Telefon numarası: +90 (536) 215-94-06, 05433984674
 • Adres: Antalya Aksu, aksu, Antalya, Türkiye
Ürün ile ilgili detaylı bilgi

Physalis' in, içerdiği keroten sayesinde serbest radikalleri etkisiz hale getirerek yaşlanmayı geciktirici etkisi bulunmaktadır. Cildi güneşin zararlı etkilerinden ve cilt kanserinden korumaya yardımcıdır. Ayrıca metabolizmayı hızlandırır, kan dolaşımını düzenler.

İçerisindeki meyveyi ham olarak yiyebilirsiniz. Dekorasyon için kullanabileceğiniz gibi, meyve salatalarınıza ilave edebilir ya da reçelini yapabilirsiniz. Ayrıca çikolatayla mükemmel bir birliktelik sağlamaktadır.

Meyveleri taze olarak ta tüketilebilen meyvenin kullanım alanı oldukça geniştir. Sahip olduğu bol aroma ve mayhoş tadından dolayı meyvesi pastacılık ve marmelat yapımında kullanılır. Bunun yanında taze olarak tüketilebileceği gibi meyve salatalarında, tatlılarda, turtalarda da kullanılmaktadır. Reçeli son derece lezzetlidir.

Çikolata sosu ile mükemmel bir tada ulaşır. Krema ve dondurma ile birlikteliği de çok lezizdir. Sos yapımında da kullanılabilir. Son yıllarda Avrupada konferans ve iş toplantılarının ikram meyvesi olarak (Fondü) popülerlik kazanmıştı
Physalis bitkisinin meyvesi aynı zamanda kurutularakta pazarlanabilmektedir. Kurutulmuş yer kirazı yüksek oranda lif ihtiva etmektedir

Günümüz peyzaj mimarisinde de kullanılabilecek özellikte bir bitkidir. Kurumuş çiçekler bitkinin en dibinden temizlenip, kış dekorasyonunda aranjmanlarda kullanılabilir. Yer kirazı bitkisi, daima yeşil kalan; orman gülü, pitosporum, porsuk gibi bitkilerle beraber dikildiği zaman çok daha fazla görsellik sunar. Kök gelişimi az olduğu için, büyümede sorun çıkarmaz

ALTIN ÇİLEK ( YER KİRAZI ) İLE İLGİLİ GÜNCEL HABERLER

Başbakan'ın sağlık sırrı: Altın çilek
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/15396970.asp

Kazım ATAER / hurriyet.com.tr 23 Temmuz 2010

Şeker hastası olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ın sağlığını, yoğun temposuna rağmen formunu borçlu olduğu sır tesadüfen ortaya çıktı. Dün akşam Tarabya da vatandaşlarla sohbet eden Erdoğan bir kuruyemişçiye girerek o sırrından bir kilogram istedi. Ancak kuruyemişçide o üründen bir kilo yoktu sadece yarım kilo çıktı. Başbakanın satın aldığı ve sürekli tükettiğini öğrendiğimiz, bin bir derde deva ürünün adı: Altın Çilek.

‘HANİ SİGARAYI BIRAKMIŞTINIZ’

Başbakan Recep Tayyip Erdoğanın dün akşam Tarabyadaki kamuoyu yoklamasının son durağı Tarabya Kuruyemişçisiydi. Hurriyet.com.tr ye konuşan dükkan sahibi Fatih Kaynar ve eşiyle uzun süre sohbet eden Erdoğan önce dükkandaki sigara reklamlarından rahatsızlığını dile getirdi.

Dükkan sahibi Kaynar, Biz sigara içmiyoruz. Ama sizin korumalarınız çok içiyor dedi. Başbakan ise bunun üzerine koruma müdürünü çağırarak Hani sigarayı bırakmıştınız diye sordu. Koruma Müdürü ise Efendim çoğu kişi bıraktı ancak içen arkadaşlar var yanıtını verdi. Başbakan ise Hiçbirinizi görmeyeceğim diyerek korumasını uyardı.

BİR KİLO İSTEDİ, YARIM KİLO ÇIKTI

Şeker hastası olan Başbakan Erdoğan, hastalığına iyi gelen ve kilo verme gibi daha bir çok faydası bulunan altın çilekten bir kilo istedi.
Ancak kilosu 50 TL ye satılan bu özel meyveden kuruyemişçide yarım kilo çıktı ve tartılarak Başbakan Erdoğan a verildi. Bu durum Başbakan Erdoğan, kuruyemiş sahibi Fatih Kaynar ve eşi arasında gülüşmelere neden oldu. Kuruyemiş sahibi Kaynar, Başbakan'a çifte kavrulmuş lokum ikram etti.

Başbakan ın dün akşam satın aldığı altın çileğin kurusu olduğu gibi piyasada tazesi de satılıyor. Taze altın çileğin görüntüsü ise bildiğimiz kabak çiçeğine benziyor.

ALTIN ÇİLEK YER KİRAZI
Türkiye'de Malatyalılar Gıda tarafından Güney Amerika'dan ithalatı yapılan Altın Çilek kurutulması çok zor bir ürün olması özelliği ile ön plana çıkıyor. Yeşil olarak Türkiyenin her yöresinde yetiştirilebilen Altın çilek ve halk arasında Yer kirazı olarak da biliniyor.

Altın çileğin en büyük ithalatçılarından olan Malatyalılar Gıda Genel Müdürü Ayhan Karadoğan ürünü kuru olarak ithal ettiklerini belirtirken, Ürünü kurutmak çok zor ve çok zahmetli bir iş o yüzden ithalatı çok kolay olmuyor dedi.
TALEP ARTIŞINI KARŞILAYAMAYIZ
İki yılda 50-60 ton altın çilek ithalatı yaptıklarını söyleyen Karadoğan , Herhangi bir talep artışını şu anda karşılayabilecek durumda değiliz. Ürün çok uzaktan geliyor ve hemen tükeniyor. En son partiyi geçen ay getirdik ve 2 gün de hepsi tüketildi dedi.

Özellikle Mersin yöresinde eski Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen'inde geçtiğimiz senelerde Mersin bölgesinde tanıtımını yapmak için çalışmalar yapmıştı.

Sipariş bilgileri
 • Fiyat: 2 TL
Ticiz.com'un rehber kategorisi: Antalya'daki Diğer fidanlar
Oluşturma tarihi: 11.01.2011 22:53
Düzenleme tarihi: 03.03.2018 21:22